Onderdeel van VluchtelingenWerk Nederland    
SVMG afdeling_Apeldoorn
Germanenlaan 360, 7312 JJ Apeldoorn - Tel.: 055 542 8888 Fax:055 5339342
Naar de
beginpagina
De nieuwe wet innburgering
Reclamepost en
verkooptelefoontjes
Pesten
aanpakken
Stoppen
met roken
Begrafenis
verzekering
Bevolkingsonderzoek
naar borstkanker
Veilig geld opnemen
bij de PIN automaat
NL
Slachtofferhulp
in Apeldoorn
NL
Kwijtschelding gemeente-belastingen

 

 

 

 

 

 


Reclamepost en verkooptelefoontjes
“Een gratis kans voor mevrouw De Jong” of “Een gratis lot voor meneer Duman”

Iedereen krijgt regelmatig van die brieven met veel kleuren, grote letters, grote getallen. “Van harte gefeliciteerd. U hebt 100.000 euro gewonnen!”
U vraagt zich af, is het waar? Heb ik echt geld gewonnen? Mijn naam staat steeds in de brief, hoe weten ze mijn naam?
Loterijen en reclamebedrijven proberen mensen te verleiden om hun product te kopen. Ze doen dat op verschillende manieren. Folders in de brievenbus, brieven waar je adres op staat, telefoontjes.

Geadresseerde reclame

Reclamebedrijven kunnen adressen kopen bij “adresbedrijven”. De adressen gaan in de computer bij de drukkerij, brieven en enveloppen worden gedrukt en verstuurd. Het is verstandig om deze, geadresseerde, reclamepost goed te lezen. De grote letterteksten vertellen niet de waarheid!
“Activeer uw lot.” staat op een bon. U moet uw banknummer opschrijven en een handtekening zetten. In de kleine letters staat dat u het bedrijf machtigt iedere week/maand een bedrag van uw rekening af te schrijven.
Nooit zomaar een handtekening zetten. Ook niet als onbekende, aardige mensen zeggen dat het goed is. Daar zijn al veel problemen door gekomen. Eerst informatie vragen bij familie, vrienden, Sociale Raadslieden van Alert, spreekuur SVMG afdeling.

Oplichters

Het komt ook voor dat criminele mensen brieven sturen, zij zijn oplichters.
Laatst kreeg iemand een ‘serieuze’ brief met gewone letters, haar naam stond er op, zonder kleuren, geen foto’s. De brief kwam uit Spanje. De vrouw had veel geld gewonnen, schreef men in de brief. 250.000 Euro, zeker weten! Of ze dus even haar banknummer wilde opgeven. Mevrouw raakte helemaal in de war. Zou het echt waar zijn. Ze kon het geld zo goed gebruiken!
SVMG afdeling ging informeren bij de Consumentenbond. Daar kennen ze de afzender: oplichters. Dit soort post uit het buitenland, zegt de Consumentenbond, is zeker altijd oplichterij!

Telefoonreclame

De telefoon gaat. “Dag meneer Bahat, stoor ik u?” Iemand die mijn naam weet, ik ben nieuwsgierig, wie belt daar? “Mag ik u iets vragen.”
Zo begint vaak een reclame-telefoontje. De man of vrouw die belt heeft in een cursus geleerd om mensen aan de telefoon “vast te houden”. Het is dus moeilijk om niet met ze in gesprek te raken. Natuurlijk willen ze ons iets verkopen. Ze hebben een aanbieding, willen ons iets toesturen enzovoort. Telemarketing noemt men deze reclamemethode.

Infofilter

Via het marketingbedrijf DMSA kan men geadresseerde reclamepost en/of marketingtelefoontjes met vaste of mobiele telefoon laten blokkeren voor 5 jaar. Dat kan via de zogenaamde Infofilter.
Via een belcomputer biedt men drie mogelijkheden aan. U moet telefoonnummer en postcode opgeven.
Infofilter, tel.0900-6661000 (kosten 0,25 per minuut) of internet website www.infofilter.nl