Onderdeel van VluchtelingenWerk Nederland    
SVMG - afdeling_Apeldoorn
Germanenlaan 360, 7312 JJ Apeldoorn - Tel.: 055 542 8888 Fax:055 5339342
Naar de
beginpagina
De nieuwe wet innburgering
Reclamepost en
verkooptelefoontjes
Pesten
aanpakken
Stoppen
met roken
Begrafenis
verzekering
Bevolkingsonderzoek
naar borstkanker
Veilig geld opnemen
bij de PIN automaat
NL
Slachtofferhulp
in Apeldoorn
NL
Kwijtschelding gemeente-belastingen

 

 

 

 

 


Stoppen met roken

Veel mensen roken nog steeds, terwijl iedereen weet hoe slecht het is.
Al jaren lang wordt er actie gevoerd om de mensen van het roken af te houden of af te krijgen. Tal van voorlichtingscampagnes en onderzoeken hebben plaats gevonden.

Niet alleen roken is slecht, maar ook het inademen van sigarenrook kan je gezondheid schaden.
Op de pakjes tabak die je koopt, staat met grote letters:ROKEN IS DODELIJK. Jaarlijks sterven er vele mensen over de hele wereld aan longkanker. Ook voor de hersenen is roken niet gezond. Door zuurstofgebrek kunnen de hersenen op de duur niet goed meer functioneren. O ja, we weet het allemaal, maar……. Stoppen is zo moeilijk.

Bij de meeste kinderen gaat het goed tot ongeveer twaalf jaar. Dan gaan ze naar het voortgezet onderwijs. Iemand zegt tegen hen, probeer het eens. Ze willen mee doen en ja die eerste sigaret smaakt verschrikkelijk smerig. Maar ze denken, alles went. Ze willen vooral bij de groep horen. Zo volgen er meer sigaretten en dan is het niet meer te stoppen. JE BENT VERSLAAFD.

Sommige kinderen zien het ook van hun ouders. Dat is natuurlijk wel een heel slecht voorbeeld. Als ouders moet je met je kind praten over wat roken met je doet! Na elke sigaret blijft er een leeg gevoel achter, dat vraagt om weer een nieuwe sigaret. Zo heb je er steeds meer nodig en zelfs als je er maar twee rookt, ben je al verslaafd.

Op dit moment is er een algeheel ROOKVERBOD in alle openbare gebouwen. Dat geeft de niet-rokers al een hele verlichting. Nu hoeven ze niet meer onvrijwillig mee te roken.
Maar of de rokers er zo van afkomen? Welnee, ze gaan buiten staan roken.
Waar blijft hun wil om voor een goede gezondheid te zorgen? En wat zou het aan geld besparen, waar leuke andere dingen mee gedaan kunnen worden.

Kom mensen, stop! Niet door minder te roken, maar door er radicaal mee op te houden.
In het belang van uw gezondheid en dat van anderen.

Wilt u meer informatie over stoppen met roken? Klik hier en bekijk de website van Stivoro!